Odbojnice magazynowe - realizacja
Odbojnice magazynowe - realizacja

W Parku Przemysłowym w Goleniowie powstał w pełni zautomatyzowany magazyn, w którym znajduje się system AutoStore. Inwestor powierzył nam zadanie produkcji i montażu odbojnic. Zanim zajęliśmy się montażem odbojnic, przeprowadziliśmy kilka konsultacji i pomiarów. Dzięki temu mogliśmy idealnie dopasować odbojnice do specyfikacji tego miejsca. 

czytaj całość »
Słupki chodnikowe wcale nie muszą być nudne
Słupki chodnikowe wcale nie muszą być nudne

Przy drogach, na chodnikach, do wyznaczania ciągów dla pieszych i do zabezpieczania niedostępnych miejsc - słupki chodnikowe to niezastąpiony element infrastruktury miejskiej, który poprawia bezpieczeństwo. Ale czy wszystkie słupki muszą być nudne i takie same? Absolutnie nie! Oto dowód na to, że słupki chodnikowe mogą być sztuką. 

czytaj całość »
Odblaskowe urządzenia bezpieczeństwa ruchu
Odblaskowe urządzenia bezpieczeństwa ruchu

Bezpieczeństwo ruchu drogowego gwarantują nie tylko znaki, ale też dodatkowe urządzenia, które powinny być dobrze widoczne w każdych warunkach. O ile w pogodny dzień kierowcy, rowerzyści czy piesi łatwo dostrzegą oznakowanie, o tyle w nocy lub podczas opadów ich uwagę zwracać muszą elementy odblaskowe, koniecznie prostokątne lub koliste. Wymogiem jest też to, że odblaski przy oświetleniu światłami drogowymi po zmroku powinny być dostrzegalne z odległości minimum 150 m. Refleksyjny materiał na powierzchni urządzenia występuje w różnych kolorach – białym, czerwonym, żółtym lub czarnym.

czytaj całość »
Kiedy przydają się separatory parkingowe?
Kiedy przydają się separatory parkingowe?

Parkowanie samochodu nie bez przyczyny nazywane jest sztuką, której każdy musi się nauczyć, w swoim tempie i swoimi sposobami, ale wszyscy według jednego prawa drogowego. Podczas kursu na prawo jazdy uczymy się oznaczeń parkingowych, jednak później okazuje się, że teoria to jedno a praktyka jest zupełnie inna.

czytaj całość »
Lampy drogowe jako niezbędny element systemu zabezpieczenia robót drogowych
Lampy drogowe jako niezbędny element systemu zabezpieczenia robót drogowych

Roboty drogowe mają za zadanie między naprawę nawierzchni, poszerzenia dróg czy budowania zupełnie nowych połączeń drogowych. Takie prace wiążą się także z większym niebezpieczeństwem na tych odcinkach - poprzez zwężenia, zamianę jezdni z jedno na dwukierunkowe czy zamknięcie całych pasów. Dlatego miejsca robót drogowych powinno się odpowiednio oznaczyć. Służą do tego między innymi lampy drogowe

czytaj całość »
Jak wybrać idealne lustro drogowe?
Jak wybrać idealne lustro drogowe?

Dobór odpowiedniego lustra drogowego, sklepowego lub magazynowego to niekiedy prawdziwy dylemat. Czy wybrać lustro akrylowe czy z tworzywa polymir? Okrągłe, czy półkuliste?. Dlatego warto zaznajomić się ze specjalistycznymi wytycznymi oraz materiałami z jakich te lustra mogą być wykonane.

czytaj całość »
Odbojnice przemysłowe – rodzaje i zastosowanie


Praca w magazynach i halach przemysłowych wymaga zachowania szczególnej ostrożności. Podczas poruszania się wózkami widłowymi lub innymi pojazdami, istnieje ryzyko uszkodzenia maszyn, regałów czy konstrukcji obiektu. W związku z tym, że skutki kolizji i wypadków są zagrożeniem dla pracowników oraz przyczyniają się do powstania strat materialnych, dla poprawy bezpieczeństwa montuje się odbojnice przemysłowe.

czytaj całość »
Elementy infrastruktury drogowej ułatwiające poruszanie się
Elementy infrastruktury drogowej ułatwiające poruszanie się

Na drogach bardzo często można zauważyć różnego rodzaju znaki, tablice informacyjne i inne elementy infrastruktury, które znacząco wpływają na komfort poruszania się, usprawniają ruch i podnoszą bezpieczeństwo. Ułatwiają one jazdę kierowcom zarówno w tych bardziej, jak i mniej zatłoczonych miejscach. Które z nich można wyróżnić oraz jak ich kupno bądź wynajem wpływa na ruch drogowy?

czytaj całość »
Pojemniki na piasek i sól - co powinieneś o nich wiedzieć przed zakupem?
Pojemniki na piasek i sól - co powinieneś o nich wiedzieć przed zakupem?

W okresie jesienno-zimowym z powodu opadów śniegu i niskiej temperatury na drogach i chodnikach robi się ślisko. Czasami podjazd pod oblodzoną powierzchnię jest niemożliwy. W takich sytuacjach najlepiej mieć pod ręką mieszankę piasku i soli, która rozpuści lód i sprawi, że droga stanie się bardziej przyczepna.

czytaj całość »
Czystość w parku - dlaczego kosze na śmieci i kosze na psie odchody są takie ważne?
Czystość w parku - dlaczego kosze na śmieci i kosze na psie odchody są takie ważne?

Parki to popularne miejsca wypoczynku. Szczególnie w weekendy gromadzą tłumy spacerowiczów. Część z nich przyprowadza ze sobą psy, które jak wiadomo, muszą załatwiać swoje potrzeby. Jednak nawet jeśli spacerowicze są bez psów, to często kupują na miejscu lub przynoszą ze sobą różne przekąski. Zazwyczaj szczelnie zapakowanych w plastik, szkło lub papier. Dlatego kosze miejskie i parkowe to obowiązkowy element przy każdym skwerze i parku. 

czytaj całość »
Dlaczego warto zainwestować w słupki blokujące?
Dlaczego warto zainwestować w słupki blokujące?

Słupki blokujące, słupki chodnikowe są elementem ochronno-ostrzegawczo-informacyjnym. Ograniczają możliwość wjazdu pojazdów oraz ich ruchu na zabezpieczonym przez nie terenie. Uniwersalne słupki blokujące sprawdzą się zarówno na chodniku, deptaku, na ścieżkach rowerowych, krawężnikach itp. 

czytaj całość »
Przepisy określające warunki techniczne dla urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz ich umieszczenia na drogach


W związku z tym, że zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom ruchu podczas prac drogowych jest bardzo istotnym elementem każdej budowy i modernizacji jezdni oraz infrastruktury jej towarzyszącej, zasady ich przeprowadzania określone są przez specjalne akty prawne. Najważniejszym z nich jest oczywiście „Rozporządzenie Ministra Infrastruktury w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach”.

czytaj całość »
Dlaczego prawidłowe oznakowanie robót i zdarzeń w pasie drogowym jest tak istotne?

Kiedy na drodze pojawiają się utrudnienia, wtedy łatwo o sytuacje niebezpieczne. Szczególnie na drogach ekspresowych, autostradach oraz w miejscach wzmożonego natężenia pojazdów wszelkie prace remontowe lub modernizacyjne mogą być wyjątkowo niebezpieczne dla innych uczestników ruchu. Aby zwiększyć bezpieczeństwo osób korzystających z jezdni, chodnika czy ścieżki rowerowej, konieczne jest odpowiednie oznakowanie wszelkich pojawiających się na drogach zdarzeń – zarówno losowych, jak i planowanych. Jak duże znaczenie dla kierowców mają tzw. urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego?

czytaj całość »
Czym powinny wyróżniać się tymczasowe zabezpieczenia stosowane na drogach, parkingach i terenach imprez?

Popularnie wykorzystywane bariery na drogach i parkingach oraz zabezpieczenia imprez masowych czy otwartych terenów powinny wyróżniać się wytrzymałością i trwałością. Jest to konieczne, aby w razie wystąpienia zagrożenia, mogły skutecznie chronić nie tylko osłaniane elementy infrastruktury, ale przede wszystkim ludzi. Czym w takim razie kierują się producenci tego typu zabezpieczeń, aby uzyskana jakość produktów była bardzo wysoka?

czytaj całość »
Bezpieczeństwo na rowerze i w samochodzie
Bezpieczeństwo na rowerze i w samochodzie

Gdy tylko robi się ciepło, wiele osób rezygnuje z komunikacji publicznej czy samochodu na rzecz dwóch kółek. To oczywiście powoduje, że w przestrzeni miejskiej pojawia się coraz więcej ścieżek rowerowych, istnieje także konieczność inwestowania w stojaki rowerowe, aby cykliści mieli jak najwięcej miejsc, w których mogą zostawić swój środek transportu.

czytaj całość »
Organizacja i kierowanie ruchem drogowym
Organizacja i kierowanie ruchem drogowym

Kiedy statystyczny kierowca myśli o sterowaniu ruchem drogowym, zwykle przychodzi mu do głowy oczywiście sygnalizacja świetlna, znaki czy policjant wyznaczający odpowiednią kolejność przejeżdżających pojazdów. Zapomina się natomiast o wielu pomniejszych metodach, dzięki którym na drodze panuje ład i odpowiednie bezpieczeństwo. Wiele z nich (na przykład słupki U-1a i U-1b) ma też wymiar informacyjny, co nie jest bez znaczenia podczas wypadków czy innych losowych zdarzeń na drodze.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl