Promocje
Zapora Drogowa PCV - Typ U-20 - 200 cm - Dwa pasy ostrzegawcza
Zapora Drogowa PCV - Typ U-20 - 200 cm - Dwa pasy ostrzegawcza
363,96 zł 343,96 zł 295,90 zł 279,64 zł
szt.
Bariera Ostrzegawcza Revia - Typ U-20
Bariera Ostrzegawcza Revia - Typ U-20
269,37 zł 249,37 zł 219,00 zł 202,74 zł
szt.
Bariera Ostrzegawcza Neos - Typ U-20
Bariera Ostrzegawcza Neos - Typ U-20
221,23 zł 201,23 zł 179,86 zł 163,60 zł
szt.
Bariera Ostrzegawcza Gardian 100 - Czerwona
Bariera Ostrzegawcza Gardian 100 - Czerwona
490,77 zł 470,77 zł 399,00 zł 382,74 zł
szt.
Bariera Ostrzegawcza Gardian 75 - Czerwona
Bariera Ostrzegawcza Gardian 75 - Czerwona
404,67 zł 384,67 zł 329,00 zł 312,74 zł
szt.
Bariera Ostrzegawcza Scavia - Typ U-20
Bariera Ostrzegawcza Scavia - Typ U-20
257,07 zł 237,07 zł 209,00 zł 192,74 zł
szt.
Słupek blokujący U-12c - Biało-czerwony
Słupek blokujący U-12c - Biało-czerwony
154,63 zł 121,77 zł 125,72 zł 99,00 zł
szt.
Przepisy określające warunki techniczne dla urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz ich umieszczenia na drogach


W związku z tym, że zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom ruchu podczas prac drogowych jest bardzo istotnym elementem każdej budowy i modernizacji jezdni oraz infrastruktury jej towarzyszącej, zasady ich przeprowadzania określone są przez specjalne akty prawne. Najważniejszym z nich jest oczywiście „Rozporządzenie Ministra Infrastruktury w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach”.

czytaj całość »
Odbojnice przemysłowe – rodzaje i zastosowanie


Praca w magazynach i halach przemysłowych wymaga zachowania szczególnej ostrożności. Podczas poruszania się wózkami widłowymi lub innymi pojazdami, istnieje ryzyko uszkodzenia maszyn, regałów czy konstrukcji obiektu. W związku z tym, że skutki kolizji i wypadków są zagrożeniem dla pracowników oraz przyczyniają się do powstania strat materialnych, dla poprawy bezpieczeństwa montuje się odbojnice przemysłowe.

czytaj całość »
Dlaczego prawidłowe oznakowanie robót i zdarzeń w pasie drogowym jest tak istotne?

Kiedy na drodze pojawiają się utrudnienia, wtedy łatwo o sytuacje niebezpieczne. Szczególnie na drogach ekspresowych, autostradach oraz w miejscach wzmożonego natężenia pojazdów wszelkie prace remontowe lub modernizacyjne mogą być wyjątkowo niebezpieczne dla innych uczestników ruchu. Aby zwiększyć bezpieczeństwo osób korzystających z jezdni, chodnika czy ścieżki rowerowej, konieczne jest odpowiednie oznakowanie wszelkich pojawiających się na drogach zdarzeń – zarówno losowych, jak i planowanych. Jak duże znaczenie dla kierowców mają tzw. urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego?

czytaj całość »
Czym powinny wyróżniać się tymczasowe zabezpieczenia stosowane na drogach, parkingach i terenach imprez?

Popularnie wykorzystywane bariery na drogach i parkingach oraz zabezpieczenia imprez masowych czy otwartych terenów powinny wyróżniać się wytrzymałością i trwałością. Jest to konieczne, aby w razie wystąpienia zagrożenia, mogły skutecznie chronić nie tylko osłaniane elementy infrastruktury, ale przede wszystkim ludzi. Czym w takim razie kierują się producenci tego typu zabezpieczeń, aby uzyskana jakość produktów była bardzo wysoka?

czytaj całość »
Bezpieczeństwo na rowerze i w samochodzie

Gdy tylko robi się ciepło, wiele osób rezygnuje z komunikacji publicznej czy samochodu na rzecz dwóch kółek. To oczywiście powoduje, że w przestrzeni miejskiej pojawia się coraz więcej ścieżek rowerowych, istnieje także konieczność inwestowania w stojaki rowerowe, aby cykliści mieli jak najwięcej miejsc, w których mogą zostawić swój środek transportu.

czytaj całość »
Organizacja i kierowanie ruchem drogowym

Kiedy statystyczny kierowca myśli o sterowaniu ruchem drogowym, zwykle przychodzi mu do głowy oczywiście sygnalizacja świetlna, znaki czy policjant wyznaczający odpowiednią kolejność przejeżdżających pojazdów. Zapomina się natomiast o wielu pomniejszych metodach, dzięki którym na drodze panuje ład i odpowiednie bezpieczeństwo. Wiele z nich (na przykład słupki U-1a i U-1b) ma też wymiar informacyjny, co nie jest bez znaczenia podczas wypadków czy innych losowych zdarzeń na drodze.

czytaj całość »
Zabezpieczenia w ruchu drogowym i nie tylko

Nie da się przecenić bezpieczeństwa. Nieważne, o jakiej dziedzinie mowa, kwestie związane z minimalizowaniem wypadków i zagrożeń to zawsze najwyższy priorytet. Na szczęście w dzisiejszym świecie możemy znaleźć ogromną liczbę rozwiązań stosowanych po to, by zwiększyć bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, pracowników magazynowych czy przemysłowych. Idealnym przykładem są tutaj odbojnice liniowe.

czytaj całość »
Sprawna organizacja ruchu drogowego – klucz do bezpieczeństwa

Znaki drogowe i sygnalizacja świetlna to absolutnie niezbędne elementy drogowej infrastruktury, bez której nie sposób wyobrazić sobie porządku i bezpieczeństwa na jezdni. Warto jednak zauważyć, że liczne remonty dróg, konieczność tworzenia objazdów i doraźne rozwiązania na drogach, które z różnych powodów muszą być chwilowo wyłączone z użytkowania, zmieniają dotychczasową organizację ruchu.

czytaj całość »
Bezpieczeństwo na drodze i poza nią

Bezpieczeństwo ludzkiego życia na drogach powinno zawsze być najwyższym priorytetem. Wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z ruchem drogowym czy większym skupiskiem ludzi, w pracy, na koncertach, w galeriach handlowych itd., trzeba zadbać o odpowiednie systemy bezpieczeństwa. Niektóre z nich są całkowicie zautomatyzowane i uruchamia je dopiero faktyczne zagrożenie (np. czujniki dymu, które włączają alarm przeciwpożarowy), a inne mają charakter ostrzegawczy lub wyznaczają konkretną przestrzeń, w której obrębie należy się poruszać. W tej dziedzinie możemy wskazać różnego rodzaju bariery drogowe i ochronne, które są jasnym sygnałem dla kierowców, np. gdzie kończy się jezdnia, a zaczyna chodnik.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl