Wynajem i montaż znaków drogowych
Wynajem i montaż znaków drogowych

Drogbit to nie tylko producent i dystrybutor produktów związanych z bezpieczeństwem ruchu drogowego oraz zabezpieczeniami budowlanymi i przemysłowymi. Świadczymy także kompleksowe usługi w zakresie: montaż znaków drogowych, montaż barier drogowych oraz wynajem oznakowania drogowego. Wykonujemy również projekty tymczasowej i stałej organizacji ruchu.

czytaj całość »
Bezpieczeństwo na rowerze i w samochodzie

Gdy tylko robi się ciepło, wiele osób rezygnuje z komunikacji publicznej czy samochodu na rzecz dwóch kółek. To oczywiście powoduje, że w przestrzeni miejskiej pojawia się coraz więcej ścieżek rowerowych, istnieje także konieczność inwestowania w stojaki rowerowe, aby cykliści mieli jak najwięcej miejsc, w których mogą zostawić swój środek transportu.

czytaj całość »
Organizacja i kierowanie ruchem drogowym

Kiedy statystyczny kierowca myśli o sterowaniu ruchem drogowym, zwykle przychodzi mu do głowy oczywiście sygnalizacja świetlna, znaki czy policjant wyznaczający odpowiednią kolejność przejeżdżających pojazdów. Zapomina się natomiast o wielu pomniejszych metodach, dzięki którym na drodze panuje ład i odpowiednie bezpieczeństwo. Wiele z nich (na przykład słupki U-1a i U-1b) ma też wymiar informacyjny, co nie jest bez znaczenia podczas wypadków czy innych losowych zdarzeń na drodze.

czytaj całość »
Zabezpieczenia w ruchu drogowym i nie tylko

Nie da się przecenić bezpieczeństwa. Nieważne, o jakiej dziedzinie mowa, kwestie związane z minimalizowaniem wypadków i zagrożeń to zawsze najwyższy priorytet. Na szczęście w dzisiejszym świecie możemy znaleźć ogromną liczbę rozwiązań stosowanych po to, by zwiększyć bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, pracowników magazynowych czy przemysłowych. Idealnym przykładem są tutaj odbojnice liniowe.

czytaj całość »
Sprawna organizacja ruchu drogowego – klucz do bezpieczeństwa

Znaki drogowe i sygnalizacja świetlna to absolutnie niezbędne elementy drogowej infrastruktury, bez której nie sposób wyobrazić sobie porządku i bezpieczeństwa na jezdni. Warto jednak zauważyć, że liczne remonty dróg, konieczność tworzenia objazdów i doraźne rozwiązania na drogach, które z różnych powodów muszą być chwilowo wyłączone z użytkowania, zmieniają dotychczasową organizację ruchu.

czytaj całość »
Bezpieczeństwo na drodze i poza nią

Bezpieczeństwo ludzkiego życia na drogach powinno zawsze być najwyższym priorytetem. Wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z ruchem drogowym czy większym skupiskiem ludzi, w pracy, na koncertach, w galeriach handlowych itd., trzeba zadbać o odpowiednie systemy bezpieczeństwa. Niektóre z nich są całkowicie zautomatyzowane i uruchamia je dopiero faktyczne zagrożenie (np. czujniki dymu, które włączają alarm przeciwpożarowy), a inne mają charakter ostrzegawczy lub wyznaczają konkretną przestrzeń, w której obrębie należy się poruszać. W tej dziedzinie możemy wskazać różnego rodzaju bariery drogowe i ochronne, które są jasnym sygnałem dla kierowców, np. gdzie kończy się jezdnia, a zaczyna chodnik.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl